25 tysięcy kuzynów na Powązkach

Udało się ustalić treść napisów nagrobnych 24.626 osób z Wielkiej Genealogii Minakowskiego (Wielcy.pl i Sejm-Wielki.pl), które pochowane są na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (tzw. „stare” lub „katolickie” Powązki). Jak widać na poniższej mapie, w części najstarszej nasza rodzina zajmuje już połowę zachowanych grobów, ale nawet w nowszej części co kilkanaście nagrobków natrafiamy na kogoś z rodziny.

Spis tych grobów, ułożony wg kwater, umieszczony jest tutaj:
http://www.sejm-wielki.pl/s/cmentarze.php?cmentarz=54  (Sejm-Wielki.pl, dane częściowo otwarte) i tutaj: http://wielcy.pl/wgm/cmentarze.php?cmentarz=54 (Wielcy.pl, abonament 49 zł rocznie).

A oto aktualna wersja planu:Stan opracowania cm. Powązkowskiego (X 2016)Poprzednia wersja tego planu, sprzed dwóch lat, znajduje się tutaj: http://minakowski.pl/juz-polowa-najstarszych-powazek-to-nasza-rodzina/ – tam też podałem więcej wyjaśnień opisujących, jak tworzyłem to zestawienie. Od tamtej pory udało się odnaleźć epitafia około 5000 osób i zidentyfikować ok. 2000 nowych grobów, jako należących do naszej rodziny.

Przypominam też, że wciąż aktualizowana jest mapa grobów rodzinnych, której działanie opisałem tutaj: http://minakowski.pl/mapa-grobow-rodzinnych-przetestowana-na-dziecku/  – można za jej pomocą odnaleźć groby, w której pochowani są nasi bliscy – niekoniecznie przodkowie, ale też pierwszy mąż cioci, bezdzietna siostra prababci itd… – osoby, o których być może nikt już nie pamięta, ale ktoś jednak powinien…

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Genealogia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.