Integracja: SejmWielki.pl, WGM i Facebook

Aby ułatwić użytkownikom pełnej wersji Wielkiej Genealogii Minakowskiego korzystanie z niej bez pamiętania hasła, wprowadzam właśnie zupełnie nowy system autoryzacji. Użytkownicy serwisu www.Sejm-Wielki.pl mogą się od tej pory logować swoim kontem Facebookowym i korzystać tak, jak użytkownicy serwisu Wielcy.pl. Z serwisu Wielcy.pl można korzystać po staremu, tu się nic nie zmieni. Mimo inflacji nie zmienia się także koszt abonamentu (subskrypcji) Wielkiej Genealogii – cały czas kosztuje ona 4 zł miesięcznie (płatne za rok z góry).

Raz jeszcze: na www.wielcy.pl nic się nie zmienia: po wykupieniu subskrypcji dostaje się hasło, zaś nazwą użytkownika jest adres email.

Za to na www.sejm-wielki.pl logujemy się od tej pory przez standardowy mechanizm Facebooka. Po zalogowaniu, o ile dany użytkownik używa tego samego adresu email, który jest zarejestrowany na www.wielcy.pl – korzystać można tak, jakby się było na www.wielcy.pl, ale nie trzeba pamiętać hasła.

Szczególnie przydatne jest to dla osób, które ustawiły sobie, że Facebook zawsze je pamięta – wtedy nie trzeba w ogóle pamiętać hasła do Wielkiej Genealogii.

Po drugie można teraz oglądać strony, które wcześniej były wyłącznie płatne! Na przykład stronę o Mieszku I albo o Janie Kochanowskim. Choć wiele informacji jest tam ukrytym za tekstem „Zaloguj się”, sporo jednak można się dowiedzieć.

Ten nowy system jest dużo bardziej elastyczny i można spodziewać się nowych wynalazków w niedługim czasie.

Tymczasem, gdyby były jakieś usterki w jego działaniu, proszę o wiadomość na adres mj@minakowski.pl .

Tak teraz wygląda strona z genealogią Urszulki Kochanowskiej, gdy użytkownik zarejestruje się i zaprenumeruje Wielką genealogię Minakowskiego:

Genealogia Urszulki Kochanowskiej, bohaterki „Trenów” Jana Kochanowskiego

Tymczasem osoba, która nie jest zalogowana do Facebooka zobaczy prawie tyle samo:

Orszulka Kochanowska w Sejm-Wielki.pl

Strona Orszulki Kochanowskiej w Sejm-Wielki.pl gdy ogląda ją użytkownik niezalogowany

Szkołom, które zechciałyby udostępnić Wielką Genealogię wszystkim swoim uczniom, jestem gotów udzielić dużego rabatu!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Genealogia, Przyszłość Internetu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.