Genealogia uczestników Powstania Warszawskiego

Przeszukałem biogramy powstańców 1944 r., wynajdując tych, którzy występują w mojej genealogii (Sejm-Wielki.pl i Wielcy.pl). Na 51,7 tys. biogramów opublikowanych w Powstańczych Biogramach, 917 osób udało się już odnaleźć w mojej genealogii.

Wszystkie osoby, które udało się odnaleźć są oznaczone metką „uczestnik Powstania Warszawskiego”. Przy każdej, u dołu, widać odsyłacz do biogramu tej osoby. Dla przykładu – na stronie mojej ciotki Marii z Radzickich Karłowskiej ( http://www.sejm-wielki.pl/b/mi.201 ) znajduje się u dołu przypis

Powstańcze Biogramy: http://www.1944.pl/historia/powstancze-biogramy/Maria_Radzicka

W Sejm-Wielki.pl (serwisie częściowo darmowym) lista wszystkich tych osób znajduje się tutaj: http://www.sejm-wielki.pl/s/?m=TT&sm=S&t=uczestnik&p=Powstania+Warszawskiego . Analogicznie w Wielcy.pl – tutaj: http://Wielcy.pl/wgm/?m=TT&sm=S&t=uczestnik&p=Powstania+Warszawskiego .

Nie będę wymieniał ich poniżej, bo lista ta będzie się zmieniać wraz z dopływem nowych informacji. Uprzejmie proszę o donoszenie mi, jeżeli jeszcze kogoś znajdą Państwo w Powstańczych Biogramach. Tutaj jest ich pełna lista: http://www.1944.pl/historia/powstancze-biogramy/spis/ .

Nie będę tagował osób, które nie mają swojego „powstańczego biogramu” na stronach www.1944.pl. Serwis ten jest prowadzony przez Muzeum Powstania Warszawskiego, zatrudniające fachowców, którzy zajmują się tym tematem na co dzień. Jeżeli kogoś na tej liście brakuje, można zgłosić to osobom prowadzącym ten serwis, a po opublikowaniu, podać mi tę informację (jak zwykle, pisząc na mj@minakowski.pl) .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Genealogia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.