Facebook: pojawiły się @odsyłacze w komentarzach

Przed chwilą zauważyłem –   mam nadzieję że to trwały trend, a nie tylko chwilowe testy: Facebook wprowadził możliwość odsyłania do znajomych w komentarzach do statusów. Wygląda to tak:

Odsyłacze w komentarzach na Facebooku

Wcześniej można było to samo robić tylko tworząc nowy status lub komentarz do umieszczanego linka. Ale funkcja ta była najbardziej potrzebna w dyskusji, gdy odwołujemy się do czyjegoś postu trzy wiersze wyżej. Ludzie używali tego masowo (choć moi znajomi głównie poprzez odsyłanie inicjałami lub samym imieniem), więc Facebook im to dał.

Pomoże to Facebookowi jeszcze lepiej ustalić, kto się z kim zadaje i co z tego wynika.

Aktualizacja – sprawdziłem na innej przeglądarce (Firefox, poprzednio: Chrome) – i nie działa. U niektórych moich znajomych jest, u innych nie.

Aktualizacja 2 – bardzo ciekawe efekty dostajemy w przypadku obiektów Open graph. Np. wystarczy że kliknę „lubię” na stronie http://www.sejm-wielki.pl/b/cz.I044109, bym mógł odsyłać do niej:

Odsyłanie do obiektów Open Graph

Nie tylko do obiektów w samym Facebooku (jak np. wydarzenia), ale do wszystkiego, co jest w Internecie i ma wpięty „Like”. (choć być może tylko w jego wersji pełnej, tzn. z JavaScript SDK, a nie iFrame).

Aktualizacja 3 – znalazłem potwierdzenie w wiadomości na InsideFacebook.com z 11 marca. Tam też podkreślają, że wprowadzanie nowych funkcji ma charakter stopniowy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia Internetu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.