Donald Trump jako potomek Piastów i krewny Stanisława Augusta Poniatowskiego

Matka przyszłego prezydenta USA, D. Trumpa, Mary Anne z domu MacLeod, urodziła się w Szkocji. W ciągu ostatnich kilkuset lat nie było tam wojen i archiwalia są dobrze zachowane. Na tej podstawie udało się zrekonstruować wywód macierzystej linii D. Trumpa. Jeżeli ten wywód jest rzetelny, to prezydent Trump jest krewnym króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a zarazem na setki sposobów jest potomkiem dynastii Piastów.

Genealogia opublikowana we francuskim serwisie Roglo, wywodzi matkę D. Trumpa od zmarłej w 1629 r. Jean Gordon, która w 1573 r. poślubiła swego dalekiego krewnego Aleksandra Gordona. Ojcem Jean był kanclerz Szkocji, George Gordon, czwarty hrabia Huntly (1514-28 X 1562) [tu nota o nim w angielskiej Wikipedii].

Kanclerzem Szkocji był również brat Jean, piąty hrabia Huntly, także o imieniu George. Synem jego był z kolei jeszcze jeden George, tym razem już nie hrabia ale 1. markiz Huntly [Wikipedia], tenże miał syna również George’a (Jerzego), 2. markiza Huntly, człowieka o obszernej biografii. który wśród kilku synów miał i Henryka. Tenże Henryk emigrował ze Szkocji do Polski (podobnie jak wielu Szkotów w owym czasie). Ważniejsza jest jednak siostra Henryka, Katarzyna Gordonówna, dwórka polskiej królowej Marii Gonzagi, wydana tu za słynnego poetę polskiego, Jana Andrzeja Morsztyna. Córka Katarzyny Gordonówny, Izabela, wyszła za księcia Kazimierza Czartoryskiego, a jej córka, Konstancja z Czartoryskich Poniatowska była matką Króla Stasia.

Matką wspomnianego wyżej kanclerza Jerzego Gordona (1514-1562) była Małgorzata Stuart, córka króla Szkocji Jakuba IV Stuarta (Stewarta), żyjącego w latach 1473-1513. Praprababcią tego ostatniego była Barbara Piastówna (1372-1436), żona Rudolfa III Saskiego z dynastii askańskiej. Wśród czworga jej dziadków nazwisko Piast nosili… wszyscy. Nic dziwnego, że Barbara pochodzi od Mieszka I na co najmniej 276 różnych sposobów, nie będziemy więc tej linii przedstawiać, każdy sam może to sobie obejrzeć i przeanalizować.

A skoro Jarosław Kaczyński również jest potomkiem Mieszka I, to już nie trzeba dodawać, że są krewnymi…

Warto dodać, że sposobów, na jaki prezydent Donald Trump pochodzi od Mieszka I jest znacznie więcej… Widać to w Wielkiej genealogii Minakowskiego dostępnej w Internecie pod adresem http://www.sejm-wielki.pl i http://Wielcy.pl.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Genealogia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.