Niecałe 42% bohaterów PSB jest poza WGM – podsumowanie 2018 r.

Dwa lata temu, podsumowując rok 2016 pisałem z dumą, że mamy w naszej sieci genealogicznej 54,7% całości Polskiego Słownika Biograficznego. Dziś mamy 58,06% z nich w naszej sieci rodzinnej (Wielka Genealogia Minakowskiego, Wielcy.pl). I to mimo tego, że w tym czasie opublikowano 308 kolejnych artykułów w PSB (koniec litery Ś i początek T: od „Świerczewski” do „Tarło”). Jest ich więc 27.798, z czego 16.142 mamy w genealogii. Brakuje zatem 11.656. W ciągu ostatniego roku udało się powiązać 611, więc w tym tempie pracy jest jeszcze na 20 lat.

Niestety, nie ma tak dobrze… Kolejne postaci przychodzą coraz trudniej. Oczywiście wiele przypadków dawniejszych (przed XIX wiekiem) jest zupełnie beznadziejnych, ale i te nowsze nie zawsze są łatwe. W całym PSB naliczyłem ok. 15.950 osób urodzonych po roku 1800. Wśród nich w naszej sieci rodzinnej („w moim drzewie”, jak mawiają genealodzy-amatorzy) jest 9288, czyli 58,23%. Urodzonych przed 1801 r. jest w PSB 11.850, z czego w naszej sieci jest 6854, czyli 57,84%. Różnica, jak widać, minimalna, zapewne w granicach błędu statystycznego. Jednak ze względu na dostępność danych (metryki i rodziny bohaterów), tych nowszych przybywa: wśród dołączonych w ostatnim roku było 150 urodzonych przed XIX wiekiem i aż 461 żyjących w obrębie XIX i XX w. (urodzonych po 1800 r. i zmarłych przed 2000 r.).

A oto lista owych tegorocznych nabytków:

  1. ALEMBEK Ludwik Walerian (XVII/XVIII w.) lekarz, członek rady m. Lwowa
  2. ANDRUSIKIEWICZ Jan Kanty (1815-1850) organizator powstania górali
  3. ANDRZEJ Łaskarz (1362-1426) biskup, dyplomata
  4. AU Juliusz (1842-1888) ekonomista rolnictwa
  5. AWEJDE Oskar (ok.1836- ok. 1890) powstaniec 1863
  6. BALICKI Stanisław (zm. ok. 1545) rotmistrz
  7. BARANOWSKI Jakub Mustafa (XVIII/XIX w.) pułkownik
  8. BARANOWSKI Janusz Tuhan (XVIII/XIX w.) pułkownik 1786
  9. BARTOSZ z Wezenborga (zm. 1393) wojewoda poznański
  10. BAUCH Edward (1845-1920) prawnik
  11. BAUMAN Fryderyk (ur. 1760/70) architekt, sztukator
  12. BAUMAN Antoni (1809- ok. 1895) budowniczy
  13. BENDLEWICZ Stanisław (1854-1921) przemysłowiec
  14. BENIS Artur (1865-1932) ekonomista
  15. BIAŁOWIEJSKI Szymon (ok. 1773-1808) pułkownik
  16. BIEŃKOWSKI Maksymilian Marcin (1877-1930) działacz społeczno-narodowy
  17. BOGUSZEWSKI Florentyn Tadeusz (1788-1846) urzędnik, zbieracz
  18. BOHUSZ-SZYSZKO Michał (1811-1877) literat, historyk
  19. BOJANOWSKI Karol (1835-1898) lekarz, działacz narodowy
  20. BROWIŃSKI Józef (1882-1927) profesor Uniwersytetu Poznańskiego
  21. BUŁHAROWSKI Stanisław (1872-1935) prawnik, działacz społeczny
  22. CALAHORA Arie Lejb (zm. 1736) podrabin, kaznodzieja
  23. CALAHORA Aron (XVIII w.) lekarz
  24. CALAHORA Matatiasz (XVII w.) lekarz, aptekarz
  25. CISZEWSKI Stanisław Bronisław (1865-1930) etnolog
  26. von COLOMB Ludwik Krzysztof (1768-1831) zarządca dóbr koronnych
  27. CZARNOWSKI Augustyn (1861-1935) dentysta, homeopata
  28. DARASZ Paweł (1811-1872) lekarz
  29. DARASZ Wojciech Władysław (1808-1852) działacz polityczny, publicysta
  30. DĄBROWSKI Wacław (1823-1887) prezydent m. Lwowa
  31. DECZYŃSKI Kazimierz (1800-1838) działacz chłopski, emigrant
  32. DENISKO Joachim Mokosiej (ok. 1756-1812) brygadier insurekcyjny
  33. DENISKO Michał Mokosiej (zm. po 1804) podsędek krzemieniecki
  34. DERYNG Bohdan Jerzy (1885-1935) inżynier
  35. DOBORZYŃSKI Kazimierz (1873-1934) inżynier
  36. DOBORZYŃSKI Stanisław (1865-1922) inżynier górniczy
  37. DOBRODZICKI Jerzy (1884-1934) generał
  38. DOBROGOST z Kolna (XV w.) starosta zamku Drahimia
  39. DOUGLAS Fryderyk (1886-1928) podpułkownik
  40. DREWACZYŃSKI Angelik (1826-1899) dominikanin, malarz
  41. DRYGAS Antoni (1847-1917) pedagog, przemysłowiec
  42. DRYGAS Arnold (1876-1906) lekarz
  43. DUNKA DE SAJO Władysław (1875-1933) inżynier
  44. DWORSKI Aleksander (1822-1908) polityk, burmistrz Przemyśla
  45. DZIEDZICKI Ludwik (1844-1903) pedagog
  46. EICHMILER Ignacy (1844-1873) stolarz-artysta
  47. EISENBERGER Seweryn (1879-1945) pianista
  48. ELIASZ Maria (1860-1938) malarka, hafciarka
  49. ELIASZ Stanisław (1869-1935) lekarz, badacz Tatr
  50. ELIASZ Walery (1840-1905) malarz, ilustrator
  51. ELIASZ Władysław (1847-1921) rzeźbiarz
  52. ELIASZ Wojciech (1814-1904) malarz religijny
  53. ESSMANOWSKI Stefan (zm. 1942) literat, tłumacz
  54. FEDEROWICZ Ignacy (1836-1913) ksiądz, paulin
  55. FENRYCH Tadeusz Wiktor (1882-1924) działacz społeczny
  56. FRIEDMAN Ignacy (1882-1948) pianista, kompozytor
  57. GAJKOWSKI Jan Kanty (1866-1919) ksiądz, literat, historyk
  58. GAUTIER Michał (XVIII w.) major
  59. GENSZ Juliusz (1839-1898) lekarz
  60. GLABISZ Leonard (1871-1951) ekonomista
  61. GLASS Grzegorz (1867-1929) literat, publicysta, prawnik
  62. GLÜCK Henryk (1881-1929) prawnik, przemysłowiec, literat
  63. GLÜCK Leopold (1854-1907) lekarz
  64. GLUCK Władysław (1886-1942) prawnik, pisarz
  65. GŁADYSZ Bronisław Hieronim (1892-1943) ksiądz, badacz łaciny Średniowiecznej
  66. GŁADYSZ Wiktor (1866-1951) kupiec, przemysłowiec
  67. GŁODOWSKI Józef Grzegorz (1860-1910) aktor dramatyczny
  68. GŁYDZIAK Bronisław (1883-1908) ślusarz, bojowiec iodzki
  69. GNIAZDOWSKI Marian (1887-1937) ksiądz, pedagog
  70. GODZISZEWSKI Władysław (1895-1941) historyk
  71. GORSKI Konstanty Antoni (1859-1924) skrzypek, kompozytor
  72. GÓRZYŃSKI Władysław (1856-1920) ksiądz, historyk sztuki
  73. GRAFF Karol (1840-1902) nauczyciel, redaktor Gazety Toruńskiej
  74. GRALIŃSKI Tadeusz (1905-1955) ksiądz, redaktor, historyk
  75. GRAVIER Alfons (1872-1953) architekt
  76. GRODEK Andrzej (1901-1959) ekonomista, historyk
  77. GRUSZCZYŃSKI Stanisław (ok. 1884- ok 1943) działacz PPS
  78. GRUSZECKI Michał Jan (1814-1892) prawnik, dziennikarz
  79. GRYGLASZEWSKI Franciszek (1852-1918) działacz Polonii amerykańskiej
  80. HAHN Feliks Robert (1834-1905) inspektor kolei
  81. HAHN Tadeusz Feliks (1901-1935) tłumacz literatury
  82. HAHN Wiktor (1871-1959) historyk literatury
  83. HAHN Zygmunt (1875-1945) prawnik
  84. HANDELSMAN Józef (1833-1911) lekarz
  85. HARAJEWICZ Tadeusz (1858-1917) inżynier, publicysta
  86. HAWRANEK Marian (1866-1901) lekarz
  87. HECK Korneli Juliusz (1860-1911) pedagog, historyk, wydawca
  88. HERTZ Amelia (1879-1942) egiptolog, chemiczka, literatka
  89. HERTZ Mieczysław (1870-1943) handlowiec
  90. HERTZ Paweł (1864-1913) inżynier
  91. HOFFMANNÓWNA Antonina (1842-1897) aktorka
  92. HOFMEISTER Apolin (1825-1890) powstaniec
  93. HOŁOBUT Teofil (1871-1948) profesor weterynarii
  94. HOŁOWIŃSKI Antoni (1844-1906) inżynier, pisarz techniczny
  95. HRYNIEWICZ Kajetan (ok. 1772-1826) kapitan artylerii
  96. HUBE Karol (1826-1881) prawnik
  97. HUBICKI Karol (1814- po 1880) polityk ziemiański, powstaniec
  98. IDZIKOWSKI Józef (1866-1918) lekarz
  99. JABŁOŃSKI Adolf (1825-1887) pamiętnikarz, zesłaniec
  100. JABŁOŃSKI Bolesław (1890-1956) profesor miernictwa elektrycznego
  101. JAEGER Gracjan (1826-1888) budowniczy, przemysłowiec
  102. JAN z Targowisk (zm. 1492) biskup przemyski
  103. JANCZY Wojciech (1875-1939) profesor gimnazjalny
  104. JANOWSKI Mieczysław (1874/75-1949) ksiądz, publicysta
  105. JARACZ Stefan (1883-1945) aktor, dyrektor teatru, pisarz
  106. JARECKI Kazimierz Wiktor (1878-1939) filolog, historyk literatury
  107. JAROSZYŃSKI Leon (1886-1959) aktor, działacz społeczny
  108. JAŚKIEWICZ Teofil (1883-1952) działacz wolnomyślicielski
  109. JOFFE Mieczysław (1921-1944) działacz socjalistyczny, publicysta
  110. JÓZEFCZYK Andrzej (1816-1878) pedagog, działacz demokratyczny
  111. JÓZEFOWICZ Wincenty (1798-1845) matematyk
  112. JUSZKIEWICZ Antoni (1819-1880) ksiądz, leksykograf, folklorysta
  113. JUSZKIEWICZ Jan (1815-1886) nauczyciel
  114. JUSZYŃSKI Józef Michał (1793-1880) biskup sandomierski
  115. KABAT Maurycy (1814-1890) prawnik
  116. KACZKOWSKI Józef (1892-1954) pisarz, pedagog, działacz polityczny
  117. KACZYŃSKI Antoni (1874-1925) generał dywizji
  118. KACZYŃSKI Wincenty (1870-1932) generał brygady
  119. KAHL Kazimierz (1864-ok. 1944) pułkownik, lekarz weterynarii
  120. KALAHORA Salomon (zm. 1592) żydowski emigrant hiszpański
  121. KALLENBACH Henryk Wilhelm (1818-1895) księgarz, wydawca
  122. KALLENBACH Józef Henryk (1861-1929) historyk literatury
  123. KAŁUSOWSKI Józef (ok. 1836-1865) powstaniec, emigrant
  124. KAMIŃSKI Julian Aleksander (1805-1860) archiwista, wydawca, pisarz
  125. KANDZIORA Karol Marcin (1881-1944) zegarmistrz, rytownik
  126. KANTOR Marian (1884-1942) nauczyciel, pisarz historyczny
  127. KAPISZEWSKI Henryk (1899-1964) prawnik, historyk, działacz harcerski
  128. KARYŁOWSKI Tadeusz (1882-1945) jezuita, tłumacz, poeta
  129. KAWECKI Roman (1868-1938) generał brygady malarz
  130. KĄCZKOWSKI Józef (1857- ok. 1939) inżynier chemik, działacz społeczny
  131. KESSEL Kazimierz (1885-1959) lekarz chirurg
  132. KĘDZIERSKI Anatol (1880-1964) generał brygady
  133. KIERSKI Władysław (1883-1932) przemysłowiec
  134. KLEINER Juliusz Edwin (1886-1957) profesor historii
  135. KOBRZYŃSKI Karol (1834-1905) misjonarz, zmartwychwstaniec, powstaniec
  136. KOCZALSKI Raul (1885-1948) pianista, kompozytor
  137. KOLECKI Jan (1776-1859) major, legionista
  138. KOŁODZIEJ Tadeusz Franciszek (1898-1941) wiceprezydent Tarnowa
  139. KOŁODZIEJSKI Walery (1826-1900) inżynier budowlany
  140. KOŁTONOWICZ Antoni (1874-1936) drukarz, działacz komunistyczny
  141. KOMZA Józef (1904-1951) lekarz ortopeda, działacz ludowy
  142. KON Maksymilian (1850-1924) chirurg i ginekolog
  143. KONEWKA Antoni (1885-1944) pedagog
  144. KORCZYŃSKI Ludomił (1867-1936) profesor medycyny
  145. KORECKI Bolesław (ur. 1833) powstaniec, sybirak, reformat
  146. KOSIŃSKI Ignacy (1829-1869) urzędnik sądowy, powstaniec 1863
  147. KOSTANECKI Napoleon Robert (1865-1900) bakteriolog, działacz młodzieżowy
  148. KOSYDARSKI Władysław (1884-1954) inżynier, działacz ludowy, poseł
  149. KOWALEWSKI Stanisław (1899-1962) ekonomista, działacz społeczno-polityczny
  150. KOWALSKI Jerzy Włodzimierz (1893-1948) filolog klasyczny, pisarz
  151. KOWALSKI Kazimierz (1882-1962) chłop, działacz narodowy
  152. KOZIEROWSKI Józef (1813-1863) powstaniec, działacz emigracyjny
  153. KOZŁOWSKI Adam (1879-1963) nauczyciel, tłumacz
  154. KRAUZ Antoni (XIX w.) matematyk, technolog
  155. KROBICKI Aleksander Wiktor (1816-1849) powstaniec 1846 i 1848/9
  156. KROSNOWSKI Walenty Władysław (zm. 1878) powstaniec 1830, emigrant
  157. KRYSIAK Franciszek Salezy (1865-1924) publicysta, działacz polityczny
  158. KRZEMIŃSKI Władysław (1907-1966) dyrektor teatru, reżyser
  159. KUBASZEWSKI Adam (1847-1927) ogrodnik, dendrolog
  160. KUBICKI Jaremi (1911-1938) malarz
  161. KUĆ Józef (1868-1912) działacz rewolucyjnego ruchu robotniczego, doktor medycyny
  162. KULASZYŃSKI Mikołaj (1828-1901) ksiądz, powstaniec 1863, zesłaniec, pisarz
  163. KULCZYCKI Adam Joachim (1809-1882) kartograf, astronom, urzędnik kolonialny
  164. KULESZA Marian Stefan (1878-1943) malarz, pedagog
  165. KUŁAKOWSKI Zdzisław (1846-1912) geometra przysięgły, dziennikarz
  166. KURZEPA Stanisław Józef (1922-1968) farmaceuta, docent farmakologii
  167. KUZNOWICZ Mieczysław Józef (1874-1945) jezuita
  168. LACHS Jan (1869-1954) ginekolog, profesor AM w Krakowie
  169. LANDAU Józef (1877-1944) chemik, przemysłowiec
  170. LANDAU-GUTENTEGER Gustaw (ok. 1870-1917) architekt
  171. LANGE Oskar Ryszard (1904-1965) ekonomista, statystyk, działacz społeczny i państwowy
  172. LASKOWSKI Lucjan (1886-1967) adwokat
  173. LASOCKI Marian Henryk (1860-1919) dyrygent, dyrektor teatru
  174. LEPPERT Stanisław (1858-1912) przemysłowiec, działacz sportowy
  175. LEWESTAM Fryderyk Henryk (1817-1878) krytyk literatury, historyk, tłumacz
  176. LEWICKI Józef (1882-1942) pedagog, historyk wychowania
  177. LEWICKI Witold Franciszek (1859-1931) polityk-ekonomista, publicysta
  178. LICHEŃSKI Jan (zm. 1448/49) wojewoda brzeski-kujawski
  179. LIKOWSKI Edward (1836-1915) arcybiskup gnieźnieńsko-poznański, historyk Kościoła
  180. LIKOWSKI Henryk Walenty (1876-1932) historyk Kościoła, profesor UW
  181. LITYŃSKI Stanisław (1895-1958) pułkownik WP
  182. LIWSZYC Stanisław (1893-1957) lekarz-społecznik, profesor AM w Krakowie
  183. LUBINIECKI Jan (1893-1937?) rewolucjonista październikowy, działacz ruchu robotniczego
  184. LUBOWSKI Edward (1837-1923) literat, publicysta
  185. LUBOWSKI Józef (1824-1855) pianista, kompozytor
  186. LUTOMSKI Bolesław (1861-1944) publicysta
  187. ŁADA Kazimierz (1824-1871) muzyk, skrzypek, kompozytor
  188. ŁAGANOWSKI Karol Teofil (1856-1917) prawnik, dziennikarz, literat
  189. ŁAGOWSKI Florian (1843-1909) pedagog, publicysta
  190. ŁUKASIEWICZ Jan Leopold (1878-1956) logik, filozof, profesor uniwersytetów, minister
  191. ŁUKASIK Jan (1899-1942) architekt, konserwator
  192. ŁUNIŃSKI Ernest Arnold (1868-1931) historyk, pedagog, literat, publicysta
  193. MAC LEOD Aleksander (1823-1878) mechanik, fabrykant maszyn rolniczych, ziemianin
  194. MACHEK Emanuel Emeryk (1852-1930) profesor okulistyki we Lwowie
  195. MACIASZEK Jan (1876-1932) prawnik, powstaniec wielkopolski
  196. MACIASZEK Stanisław (1872-1930) ksiądz, społecznik
  197. MACIEJ Borkowic (zm. 1358/1360) wojewoda poznański
  198. MACIEJ z Lubstowa (zm. 1408) wojewoda gniewkowski (inowrocławski)
  199. MACIEJEWSKI Ludwik (1890-1964) powstaniec śląski, działacz związków zawodowych, senator
  200. MACIERAKOWSKI Tadeusz Jerzy (1908-1966) teatrolog, tłumacz
  201. MAJEWSKI Stanisław Julian (1832-1913) działacz wychowania fizycznego
  202. MAKAREWICZ Juliusz (1872-1955) profesor prawa karnego, senator RP
  203. MALECKI Władysław Aleksander (1836-1900) malarz
  204. MALINA Hieronim (1891-1948) malarz
  205. MAŁACHOWSKI Stanisław Oktawiusz (1882-1971) generał brygady, emigrant
  206. MAŁŁEK Antoni (1851-1917) kompozytor, dyrygent, wydawca muzyczny
  207. MAMCZAR Kazimierz (1888/91-1941) działacz socjalistyczny, radny
  208. MANZEL Józef (1834-1904) rzeźbiarz
  209. MARIN Jan Alojzy (1812-1873) prawnik, działacz spiskowy
  210. MARKOWICZ Artur (1872-1934) malarz
  211. MATUSZEWSKI Wincenty (1870-1918) krawiec, działacz socjalistyczny, członek SDKPiL
  212. MENCEL Bernard Wojciech (1923-1944) poeta, powstaniec warszawski
  213. MEYER Antoni Józef (1870-1939) inżynier górniczy, prawnik, kierownik katedry AG w Krakowie
  214. MEYERHOLD Kazimierz (1886-1956) kompozytor, dyrygent
  215. MIANOWSKI Edward (1884-1960) inżynier gazownictwa
  216. MIANOWSKI Henryk (1882-1955) inżynier, poseł Chadecji, publicysta
  217. MICHALSKA Malina (1916-1973) tancerka, propagatorka hatha jogi
  218. MICHALSKI Stanisław (1881-1966) członek SDKPiL, później KPP
  219. MIECZYSŁAWSKI Jan (1884-1927) poeta
  220. MIESZKOWSKI Józef Tadeusz (1905-1969) dziennikarz, działacz socjalistyczny i związkowy
  221. MIKOŁAJ z Warzymowa (zm. 1455) kasztelan brzeski kujawski
  222. MIKOŁAJ z Wenecji (ok. 1330-1400) kasztelan nakielski, sędzia kaliski
  223. MIKULSKI Antoni Feliks (1872-1925) profesor pediatrii w Wilnie
  224. MILLER Eugeniusz (1903-1942) ksiądz, podharcmistrz
  225. MINKIEWICZ Witold (1880-1961) architekt, profesor, rektor
  226. MISKY Ludwik (1884-1938) malarz, grafik
  227. MOLÉ Wojsław Herman (1886-1973) historyk sztuki, profesor UJ i w Lublanie
  228. MORZYŃSKI Piotr (1903-1941) tkacz, działacz komunistyczny
  229. MOSZCZAŃSKI Karol (1817-1869) lekarz, działacz spiskowy
  230. MROCZEK z Łopuchowa (zm. 1427/29) starosta babimojski, powidzki
  231. MUZYK Adam (1899-1946) robotnik, działacz komunistyczny
  232. NAKONIECZNY Piotr Włodzimierz (1873-1954) filolog, poeta, tłumacz
  233. NAWROCKI Władysław (1870-1931) poeta, tłumacz, redaktor
  234. NENCHA Jan Kazimierz (zm. po 1711) generał major
  235. NENCHA Jan (XVIII w.) konfederat barski, sybirak
  236. NEUFELD Daniel (1814-1874) pedagog, pisarz, publicysta
  237. NEUFELDÓWNA Bronisława (1857-1931) dziennikarka, tłumaczka
  238. NIEBRZYDOWSKI Zygmunt (1889-1961) lekarz, partyzant BCh i AK
  239. NIEDZIELSKI Józef (1899-1938) robotnik, działacz komunistyczny
  240. NIEMIEC Gustaw (1909-1941) inżynier budowy okrętów, harcmistrz
  241. NIEMIEC Józef (1877-1944) pedagog, profesor gdańskiego gimnazjum
  242. NIEMIŁOWICZ Władysław (1863-1904) profesor farmakologii we Lwowie
  243. NIEMYSKI Stanisław (1904-1962) dziennikarz, działacz socjalistyczny
  244. NITECKI Wojciech Teodor (1902-1930) dziennikarz, działacz społeczny
  245. NOJSZEWSKI Antoni (1844-1921) ksiądz, moralista
  246. NOWAKOWSKI Zygmunt Jan (1891-1963) aktor, legionista, pisarz, emigrant
  247. NOWICKI Jan Ludwik (1858-1936) kupiec, prezes Sokołów w Wielkopolsce
  248. OBTUŁOWICZ Ferdynand Jakub (1851-1912) lekarz higienista, radny Lwowa
  249. OCIOSZYŃSKI Tadeusz (1893-1969) działacz gospodarczy, podsekretarz stanu w Min. Żeglugi
  250. OGURKOWSKI Stanisław (1851-1909) dyrygent chórów, pedagog, kompozytor
  251. OKONIEWSKI Stanisław Wojciech (1870-1944) biskup chełmiński
  252. OKRASZEWSKI Stanisław (1785-1865) poeta, krytyk
  253. OKRASZEWSKI Stanisław Samuel (ok. 1744-817/24) chemik mineralog
  254. OLĘDZKI Stanisław Kazimierz (1832- po 1900) oficer rosyjski, powstaniec 1863, sybirak
  255. OLSZEWSKI Antoni Stefan (1897-1954) inżynier architekt
  256. OLSZEWSKI Czesław (1894-1969) fotograf
  257. OŁTUSZEWSKI Wacław (1901-1955) botanik-palynolog
  258. ORKISZ Józef (1794-1879) lekarz
  259. ORŁOWSKI Bolesław Kamil (1887-1921) romanista, pedagog
  260. ORŁOWSKI Stanisław (1839-1895) działacz gospodarczy
  261. ORŁOWSKI Witold Eugeniusz (1874-1966) profesor chorób wewnętrznych
  262. ORŁOWSKI Zenon (1871-1948) lekarz, profesor chorób wewnętrznych
  263. ORZESZKOWSKI Wincenty Fabian (1801-1887) profesor, oficjał diecezji płockiej
  264. OSSER Adam (1863-1932) kupiec, przemysłowiec, honorowy konsul
  265. OWCZAREK Wojciech Stanisław (1875-1938) biskup pomocniczy włocławski
  266. PAMUŁA Leopold Stanisław (1898-1940) lotnik, podpułkownik WP
  267. PANCZAKIEWICZ Ludwik Michał (1873-1935) architekt
  268. PAPUGA Jan Franciszek (1915-1974) marynarz, pisarz
  269. PASŁAWSKI Stefan Wiktor (1885-1956) generał brygady, wojewoda
  270. PAWŁOWSKI Antoni (1903-1968) profesor teologii, biskup ordynariusz
  271. PAWŁOWSKI Bogumił (1898-1971) profesor systematyki i geografii roślin
  272. PAWSZA Szymon Jan (zm. 1655) rotmistrz, pułkownik
  273. PĄCZEK Antoni Władysław (1890-1952) działacz socjalistyczny, poseł
  274. PELAR Jan Andrzej (1822-1894) księgarz, nakładca, drukarz
  275. PETRUCZYNIK Feliks (1899-1958) działacz socjalistyczny KC PZPR, poseł
  276. PETRYCKI Józef (1889-1937) dziennikarz, działacz demokratyczny, poseł
  277. PĘCZARSKI Feliks (1804/05-1862) malarz
  278. PIEKARSKA Jadwiga (1905-1944) telegrafistka, komendantka AK
  279. PIEKARSKA Wanda (1893-1972) działaczka niepodległościowa i społeczna
  280. PIEKUT Kazimierz (1903-1955) poeta
  281. PIEPES Jakub (1846-1904) aptekarz, ekonomista, poseł
  282. PIĘTAK Leonard (1841-1909) prawnik, profesor, rektor
  283. PILARSKI Józef (1893-1972) aktor, dyrektor teatru
  284. PIOTR z Radolina (zm. 1414) doktor praw, biskup krakowski, poznański
  285. PIOTROWSKA Zofia Maria (1879-1952) pedagog, historyk literatury
  286. PŁOSZCZYŃSKI Napoleon Aleksander (1809-1868) powstaniec 1830, emigrant, litograf
  287. PODEDWORNY Bolesław (1898-1972) działacz ludowy, poseł, minister
  288. POGORZELSKI Jan (XIX w.) złotnik
  289. POGORZELSKI Jan (1874-1931) działacz polityczny zesłaniec
  290. POKORSKI Jan Antoni (1902-1942) dziennikarz, publicysta, działacz konspiracyjny
  291. POLANOWSKI Aleksander (zm. 1687) pułkownik, stolnik, chorąży
  292. POLKOWSKI Franciszek (1881-1949) architekt, planista ogrodów, profesor
  293. POMORSKI Józef (1861-1932) chirurg i ginekolog
  294. POPIELSKI Leon (1866-1920) profesor, fizjolog, farmakolog
  295. POPOWSKI Tadeusz (1868-1930) inżynier technolog, przemysłowiec, działacz gospodarczy
  296. PORATYŃSKI Jan (1876-1941) farmaceuta, działacz społeczny
  297. POREMBA Józef Sebastian (1895-1923) aktor
  298. POSSELTÓWNA Irena (1893-1975) organizatorka tajnego nauczania, starszy sierżant AK
  299. PRACKI Stefan Wiktor (1824-1885) powstaniec wielkopolski, emigrant
  300. PRAWDZIC Michał (1881-1959) Śpiewak tenor
  301. PROCHACKI Henryk (1907-1975) lekarz dermatolog i mikrolog, profesor
  302. PRUSKI Jan Karol (zm. 1823) drukarz, wydawca
  303. PRZYBYSŁAW Borkowic (zm. 1328) wojewoda poznański, starosta wielkopolski
  304. PRZYGODZKI Wincenty (1870-1947) ksiądz, działacz społeczny
  305. PUCHNIEWSKI Józef (1848-1926) aktor, śpiewak, dyrektor teatru
  306. PUDLARZ Franciszek (1883-1943) majster tkacki, działacz socjalistyczny, poseł
  307. RABANOWSKI Jan Zachariasz (1907-1958) inżynier elektryk, minister, organizator elektryfikacji kolei
  308. RADZIKOWSKI Józef (1888-1974) lutnik
  309. RAKOWSKI Kazimierz (1874-1952) redaktor, publicysta, pisarz, działacz polityczny poseł
  310. RAYSKI Jan Nepomucen (1831-1911) ziemianin, powstaniec 1848 i 1863, emigrant, przemysłowiec, pisarz, publicysta
  311. REDLICH Henryk (1838/40-1884) sztycharz, malarz
  312. REPETA Stanisław Alojzy (1906-1971) rzeźbiarz, medalier
  313. RETTINGER Mieczysław Karol (1890-1944?) krytyk literacki, publicysta, działacz polityczny
  314. ROGUSKI Jan Józef (1900-1971) profesor chorób wewnętrznych, rektor
  315. ROGUSKI Stefan Marian (1849-1910) inżynier, literat
  316. ROKOSZNY Józef Paweł (1870-1931) ksiądz, działacz oświatowy i społeczny, kolekcjoner
  317. ROLIŃSKI Ignacy (1886-1957) matematyk, zastępca profesora Uniwersytetu Łódzkiego
  318. ROMASZKAN Grzegorz Józef (1809-1881) arcybiskup lwowski obrządku ormiańskiego
  319. ROMASZKAN Kazimierz Grzegorz (1909-1973) proboszcz personalny Ormian w Polsce
  320. ROMEJKO Jan (1887-1965) śpiewak operowy
  321. RONEMBERG Szymon (zm. 1598/1604) aptekarz krakowski, działacz ariański
  322. RONENBERG Abraham (ok. 1570-1625) aptekarz, rajca krakowski
  323. ROSIEWICZ Stanisław (1909-1972) inżynier radiowy
  324. ROSINKIEWICZ Roman Mirosław (1895-1943) inżynier mechanik
  325. ROSZKOWSKI Antoni (1894-1939) ksiądz, docent Uniwersytetu Poznańskiego, profesor
  326. RÓŻYCKI Józef (ok. 1795-1871) uczestnik wojen napoleońskich, powstaniec 1830, działacz emigracyjny
  327. RUFF Stanisław (1872-1941) chirurg
  328. RUMPFELT Wiktor (1890-1965) działacz socjalistyczny, plebiscytowy i powstańczy, poseł
  329. RUNGE Tadeusz Maciej (1898-1975) oficer WP, cichociemny, oficer AK
  330. RUPP Gustaw (1888-1978) współtwórca przemysłu dźwigowego
  331. RUTKIEWICZ Bohdan (1887-1933) biolog, filozof, profesor KUL
  332. RUTKOWSKI Feliks Zdzisław (1878-1964) geolog, profesor instytutu, tłumacz
  333. RYBICKI Marian (1915-1987) działacz polityczny prawnik, minister
  334. RYLSKI Tadeusz (1871-1943) krajowy inspektor mleczarstwa, dyrektor szkoły
  335. RYLSKI Tomasz (1838-1924) profesor inżynierii wiejskiej, dyrektor szkoły
  336. RYMKIEWICZ Władysław (1900-1984) powieściopisarz
  337. RZEPECKI Władysław Jerzy (1926-1978) ekonomista, docent w Instytucie Morskim
  338. RZODKIEWICZ Józef (1774-1828) pułkownik
  339. SADOWSKI Michał (1921-1978) socjolog, kurier AK
  340. SAMULSKI Seweryn (1866-1935) działacz gospodarczy i społeczny
  341. SASIM Stanisław (1901-1978) działacz ruchu zawodowego
  342. SASIN z Uhrynowa (zm. przed 1452) kasztelan bełski
  343. SAWICKA Irena (1890-1944) archeolog, pedagog
  344. SAWICKI Ludwik (1893-1972) archeolog, geolog
  345. SCHENKING Otto (1554-1637) biskup wendeński
  346. SCHMIDT Tadeusz (1920-1976) aktor, reżyser
  347. SCHMIDT-MADALIŃSKI Roman Jan (1890-1981) ekonomista
  348. SCHOEN Bolesław (1857-1913) literat, wydawca
  349. SCHREIBER Feliks (1857-1889) ksiądz, działacz oświatowy
  350. SCHREIBER Hieronim Jan (1901-1950) działacz polonijny w Niemczech
  351. SEDLACZEK Stanisław Marian (1892-1941) działacz harcerski, psycholog
  352. SEDLACZEK-KOMOROWSKI Ludomir (1903-1972) antropolog, lekarz
  353. SEGAL Jakub (1880-1943) psycholog, estetyk
  354. SEIDLER Maksymilian (1892-1974) profesor medycyny
  355. SEKUTOWICZ Stanisław (1907-1944) zoolog, fotografik
  356. SIANKO Franciszek (1890-1986) farmaceuta
  357. SIANOŻĘCKI Zygmunt (1880-1940) profesor chemii
  358. SIEKIERZYŃSKI Ambroży (zm. 1528) chorąży podolski
  359. SIELSKI Aleksander (zm. 1682) kasztelan gnieźnieński, poseł
  360. SIENIAWSKI Emil Karol (1843-1921) nauczyciel, historyk
  361. SIENICKI Mikołaj (ok. 1520-1581) podkomorzy chełmski
  362. SIENICKI Stanisław (zm. 1543) chorąży chełmski
  363. SIODA Zygmunt Konstanty (1889-1944) adwokat, poseł
  364. SKARBEK Jakub z Góry h. Awdaniec (zm. 1438) rycerz, poseł Władysława Jagiełły do Turcji
  365. SKOWROŃSKI Antoni (1901-1988) ekonomista, działacz gospodarczy, profesor Politechniki Szczecińskiej
  366. SŁAWĘTA z Janiszewa h. Leszczyc (zm. 1337/9) kasztelan kaliski
  367. SŁOŃSKI Edward (1872-1926) poeta, prozaik, z zawodu dentysta
  368. SMÓLSKI Grzegorz (1844-1911) dziennikarz, publicysta, krajoznawca i etnograf
  369. SOBCZYŃSKI Jan Nepomucen (1861-1942) ksiądz, działacz społeczny, historyk, bibliofil
  370. SOBOLEWSKI Kazimierz (1919-1968) lekarz, działacz polityczny
  371. SOBOLEWSKI Stanisław Władysław (1885-1969) chemik, nauczyciel gimnazjalny
  372. SOBOLEWSKI Stanisław Bonifacy (1906-1975) działacz socjalistyczny i związkowy
  373. SOKAL Aleksandra (1912-1943) nauczycielka, żołnierz Armii Krajowej
  374. SOKAL Klemens Maria Joachim (1887-1974) lekarz, higienista szkolny
  375. SOKOŁOWSKI Jan Bogumił (1899-1982) zoolog, ornitolog, entomolog, malarz, profesor Uniw. Pozn. i Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu
  376. SOKOŁOWSKI Tadeusz Mieczysław (1887-1965) lekarz chirurg, pułkownik WP, profesor Pomorskiej Akad. Medycznej w Szczecinie
  377. SOŁŁOHUB Jerzy z Iweńca h. Prawdzic (zm. 1514) wojewoda smoleński
  378. SOŁTAN Tadeusz Józef (1921-1996) krytyk literacki, publicysta, działacz kulturalny i polityczny
  379. SOSIŃSKI Rajmund Andrzej (1907-1980) inżynier elektryk, redaktor naczelny Horyzontów Techniki
  380. SOSNOWSKI Jerzy Jan (1871-1926) polski działacz polityczny w Stanach Zjednoczonych
  381. SPASIŃSKI Stanisław Jan (1896-1969) działacz chadecki, sekretarz generalny Chrześcijańskiego Zjednoczenia Zawodowego RP, radny m. Warszawy, prezes Polskiego Komitetu Repatriacyjnego na Węgrzech, Sprawiedliwy wśród narodów świata
  382. SPIRA Natan ben Samson (zm. 1577) rabin grodzieński, pisarz homiletyczny, kabalista
  383. SPIRA Natan ben Salomon (1585-1633) kabalista, kaznodzieja, rektor uczelni talmudycznej i przewodniczący sądu rabinackiego w Krakowie
  384. STANIEWICZ Jerzy Zbigniew (1903-1952) komandor, szef Wydziału Marynarki Wojennej w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego
  385. STANISŁAW z Dawidowa h. Prus II – Wilczekosy (zm. 1442/3) rycerz pasowany, starosta samborski, sędzia lwowski i sędzia ziemski lwowski
  386. STANISZEWSKI Wacław (1886-1941) ekonomista, dyrektor Państwowego Banku Rolnego, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu
  387. STANKIEWICZ Tomasz Wacław (1902-1940) kolarz torowy, olimpijczyk
  388. STECKI Józef (1820-1880), ksiądz, uczestnik ruchu narodowego 1861-1863, sybirak
  389. STEMLER Józef (1888-1966) dyrektor Polskiej Macierzy Szkolnej, jeden z ?szesnastu? z Pruszkowa
  390. STOBNICKI Ksawery (1821-1861) uczestnik spisku księdza Piotra ściegiennego
  391. STOJAŁOWSKA Wanda (1905-1995) biolog
  392. STOK Stefan (1892-1971) legionista, dziennikarz
  393. STOK Zbigniew (1924-1990) reżyser, aktor
  394. STOKOWA Maria (1900-1992) polonistka, bibliograf
  395. STRZELCZYK Józef (1901-1941), działacz komunistyczny
  396. STRZEMIEŃSKI Jan Kazimierz (1898-1977), gleboznawca w Nowej Zelandii
  397. STYCZYŃSKI Stefan (1905-1960), malarz, grafik, konserwator
  398. SUBERA Leonard (1907-1982), ksiądz rzymskokatolicki, kanonista
  399. SUESSER Ignacy (1869-1903), tłumacz, publicysta
  400. SULEJ Feliks (1820-1890), reformat, działacz patriotyczny
  401. SUŁKOWSKI Kasper (zm. 1658), pisarz ziemski brzeski kujawski, poseł na sejmy
  402. SUŁKOWSKI Tadeusz (1907-1960), poeta
  403. SURZYŃSKI Józef (1851-1919), ksiądz, muzykolog, kompozytor
  404. SURZYŃSKI Leon (1891-1967), lekarz, organizator chórów, poseł na Sejm RP
  405. SURZYŃSKI Mieczysław (1866-1924), organista, kompozytor, dyrygent
  406. SURZYŃSKI Stefan (1855-1919), organista, dyrygent, kompozytor
  407. SURZYŃSKI Władysław (1906-1987), aktor
  408. SZACHTMAJEROWA Wanda (1880-1959) nauczycielka, dyrektorka gimnazjum w Warszawie
  409. SZCZERBIŃSKI Wiesław (1900-1972) leśnik, specjalista z dziedziny łowiectwa
  410. SZCZĘSNY Tadeusz (1913-1991) księgarz, wydawca, redaktor
  411. SZCZUKA Mieczysław (1898-1927) malarz, grafik, rzeźbiarz, taternik
  412. SZCZUKOWSKI Krystyn (zm.1471) podkomorzy kamieniecki
  413. SZCZUKOWSKI Paweł (zm. po 1456) łowczy kamieniecki
  414. SZCZYGIELSKI Wacław (1905-1989) historyk
  415. SZER Seweryn (1902-1968) prawnik
  416. SZEWCZYK Artur (1905-1973) działacz socjalistyczny, wiceprezydent Łodzi
  417. SZMIDT Bolesław (1908-1995), architekt
  418. SZPAKIEWICZ Mieczysław (1890-1945), aktor, reżyser, dyrektor teatru
  419. SZPERLICH Antoni (1908-1992), dziennikarz, oficer Narodowych Sił Zbrojnych
  420. SZULC Gustaw (1884-1941), lekarz, oficer Wojska Polskiego
  421. SZULC Maria Zofia (1908-1980), zmartwychwstanka
  422. SZYBIŁŁO Teodor (1873-1937?), poseł na Sejm Ustawodawczy
  423. SZYDŁOWSKI Sławosz (1894-1952), lekkoatleta, olimpijczyk
  424. SZYFMAN Arnold (1882-1967), dyrektor teatrów
  425. SZYFMANÓWNA Franciszka (1886-1967), historyk teatru
  426. SZYMAŃSKI Marek (1915-1996), kapitan AK, publicysta
  427. SZYMBORSKI Stanisław (1906-1983), oceanolog
  428. SZYMON z Fałkowa (zm. w lub po 1258), sędzia kujawski
  429. ŚCIBOR-KAMIŃSKI Jerzy (1906-1990), minister w rządach RP na uchodźstwie
  430. ŚLEBODZIŃSKI Władysław (1884-1972), matematyk
  431. ŚPIKOWSKI Władysław (1897-1980), ksiądz rzymskokatolicki, patrolog, liturgista
  432. ŚREDNIAWA Kazimierz Paweł (1889-1968), działacz ludowy, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  433. ŚWIDERSKI Kazimierz (1903-1986), działacz społeczny
  434. ŚWIERCZEWSKI Karol (1897-1947) działacz komunistyczny, generał broni WP
  435. ŚWIERCZOWSKI Janusz (ok.1460-1529) hetman wojsk zaciężnych
  436. ŚWIERCZYŃSKI Jan Kotka (zm.1464) rycerz, kasztelan kruszwicki
  437. ŚWIERCZYŃSKI Jan (1897-1969) generał brygady WP
  438. ŚWIERCZYŃSKI Rudolf (1883-1943) architekt
  439. ŚWIERZYŃSKI Adam (1914-1997) kompozytor
  440. ŚWIERZYŃSKI Michał (1868-1957) kompozytor, dyrygent
  441. ŚWIERZYŃSKI Saturnin (1820-1885) malarz, konserwator, nauczyciel rysunku
  442. ŚWIESZEWSKI Aleksander (1839-1895) malarz pejzażysta
  443. ŚWIESZEWSKI Jan (1806-1897) porucznik WP, powstaniec listopadowy
  444. ŚWIETLICKA Anna (1905-1980) działaczka ludowa
  445. ŚWIETLICKI Henryk (1898-1973) żołnierz Legionów Polskich, podpułkownik WP
  446. ŚWIETLIŃSKI Kazimierz (1886-1975) ksiądz, działacz polonijny
  447. ŚWIEYKOWSKA Eleonora (1827-1892) orędowniczka sprawy polskiej
  448. ŚWIEYKOWSKI Jan (ok.1762-1837) deputat na Trybunał Koronny, targowiczanin
  449. ŚWIEYKOWSKI Leonard (ok.1721-1793) kasztelan kamieniecki, wojewoda podolski
  450. ŚWIEYKOWSKI Michał (ok.1764-1822) poseł na Sejm Wielki, targowiczanin
  451. ŚWIEYKOWSKI Marian (1817-1871) marszałek szlachty guberni wołyńskiej
  452. ŚWIEŻAWSKI Adam (1891-1940) działacz Stronnictwa Narodowego
  453. ŚWIEŻAWSKI Aleksander (zm.1758) chorąży lubaczowski, poseł na sejmy
  454. ŚWIEŻAWSKI Ernest (1843-1919) historyk, nauczyciel, publicysta
  455. ŚWIEŻAWSKI Leon (1870-1936) lekarz, literat, propagator ateizmu
  456. ŚWIEŻAWSKI Ludwik (1906-1991) poeta, prozaik, dramatopisarz
  457. ŚWIEŻAWSKI Stanisław (1895-1974) poseł na Sejm RP
  458. ŚWIEŻAWSKI Tadeusz (1881-1938) inżynier mechanik
  459. ŚWIEŻYŃSKI Józef (1868-1948) premier rządu Rady Regencyjnej
  460. ŚWIEŻYŃSKI Kazimierz Marian (1922-2000) profesor genetyki i hodowli roślin
  461. ŚWIĘCICKI Andrzej (zm. 1611) autor opisu Mazowsza
  462. ŚWIĘCICKI Andrzej (zm. 1780) kasztelan połaniecki, poseł sejmowy
  463. ŚWIĘCICKI Eugeniusz (1896-1961) pułkownik WP
  464. ŚWIĘCICKI Heliodor (1854-1923) pierwszy rektor Uniwersytetu Poznańskiego
  465. ŚWIĘCICKI Henryk (1852-1916) inżynier, ziemianin, poseł do Dumy Państwowej
  466. ŚWIĘCICKI Jan (zm.1556) rotmistrz i dworzanin królewski
  467. ŚWIĘCICKI Józef Gabriel (1799-1868) powstaniec listopadowy, emigrant
  468. ŚWIĘCICKI Józef Marian (1904-1999) filozof, publicysta katolicki
  469. ŚWIĘCICKI Józef (1908-1946) dziennikarz, publicysta
  470. ŚWIĘCICKI Julian Adolf (1848-1932) historyk literatury, poeta, dramatopisarz
  471. ŚWIĘCICKI Ksawery (1895-1966) pułkownik Wojska Polskiego
  472. ŚWIĘCICKI Maciej (1913-1971) prawnik
  473. ŚWIĘCICKI Marek (1915-1994) dziennikarz, prozaik, publicysta
  474. ŚWIĘCICKI Mateusz (1933-1985) kompozytor
  475. ŚWIĘCICKI Mikołaj (1640?-1707) biskup kijowski i poznański
  476. ŚWIĘCICKI Tadeusz Stanisław (1893-1973) dziennikarz, publicysta
  477. ŚWIĘCICKI Wacław (1848-1900) działacz socjalistyczny, poeta
  478. ŚWIĘCICKI Witold Bronisław (1873-1951) ziemianin
  479. ŚWIĘCICKI Witold Henryk (1893-1974) pułkownik WP
  480. ŚWIĘCICKI Wojciech (zm. między 1803 a 1806) sędzia grodzki radomski (dokończenie w z. 211)
  481. ŚWIĘCICKI Stefan Zygmunt (1836-1910) lekarz, filantrop
  482. ŚWIĘCKI Tomasz Ignacy (1774-1837) prawnik, historyk
  483. ŚWIĘCKI Zbigniew (1921-2000) inżynier chemik
  484. ŚWIĘSZKOWSKI Marek (1907-1995) działacz harcerski
  485. ŚWIĘTOCHNA z Brzeźna i Grabia (zm. po 4 VI 1437) kasztelanowa kruszwicka
  486. ŚWIĘTOCHOWSKI Aleksander (1849-1938) przywódca pozytywizmu warszawskiego
  487. ŚWIĘTOCHOWSKI Bolesław (1895-1975) agrotechnik
  488. ŚWIĘTOCHOWSKI Ryszard (1882-1941) fizyk, działacz polityczny
  489. ŚWIĘTOCHOWSKI Stanisław (1879-1958) organizator przemysłu górniczego
  490. ŚWIĘTOCHOWSKI Zbigniew (1905-1970) spiker Polskiego Radia
  491. ŚWIĘTOPEŁK (pocz. XII w.) książę pomorski
  492. ŚWIĘTOPEŁK (zm. 1266) książę gdański i pomorski
  493. ŚWIĘTOPEŁK z Irządz (zm. między 1312 a 1316) wojewoda krakowski i łęczycki
  494. ŚWIĘTOPEŁK z Irządz (zm. między 1390 a 1391) wojewoda sieradzki
  495. ŚWIĘTOPEŁK z Radolina (zm. 1409) cześnik kaliski
  496. ŚWIĘTORZECKI Antoni (ok.1719/20-1799?) pisarz ziemski miński
  497. ŚWIĘTORZECKI Apolinary (1835-1915) powstaniec styczniowy, zesłaniec
  498. ŚWIĘTORZECKI Bolesław (1831-1888) powstaniec styczniowy, działacz emigracyjny
  499. ŚWIĘTORZECKI Mieczysław (1814 lub 1815-1862) marszałek powiatu sieneńskiego
  500. ŚWIĘTORZECKI Stefan Rodryg (1823-1909) urzędnik, powstaniec styczniowy, zesłaniec
  501. ŚWIĘTOSŁAW (ok.1115-1176?) komes krakowski
  502. ŚWIĘTOSŁAW (zm. 1434) ostatni znany kasztelan karzecki
  503. ŚWIĘTOSŁAW z Brzezia (zm. po 1258) łowczy kujawski
  504. ŚWIĘTOSŁAW Litwos z Businy i Kazanowa (zm. m. 1430 a 1436) wielkorządca krakowski
  505. ŚWIĘTOSŁAW z Szubina, Grodziska i Ruśca (zm. 1403?) podkomorzy poznański
  506. ŚWIĘTOSŁAW z Wąsoszy (zm. m. 1339 a 1347) wojewoda tczewski, rycerz pasowany
  507. ŚWIĘTOSŁAWA (zm. 1126) księżniczka polska, królowa Czech
  508. ŚWIĘTOSŁAWSKI Aleksander (1810-1835) powstaniec listopadowy, emigrant
  509. ŚWIĘTOSŁAWSKI Jan (zm. 1619) podkomorzy przemyski, referendarz koronny
  510. ŚWIĘTOSŁAWSKI Wojciech (ok.1742-1811?) konfederat barski, targowiczanin
  511. ŚWIĘTOSŁAWSKI Wojciech (1881-1968) fizykochemik, minister
  512. ŚWIĘTOSŁAWSKI Zenon (1811-1875) przywódca Gromad Ludu Polskiego
  513. ŚWINIARSKI Michał (1740-1793) prawnik, publicysta, polityk
  514. ŚWINIARSKI Szczepan (1769-1838) postaniec kościuszkowski
  515. ŚWINIUSKI Michajło (zm. 1545) pisarz nadworny Zygmunta Starego
  516. ŚWINKA Adam (zm. 1399?) kasztelan sieradzki
  517. ŚWINKA Adam z Zielonej (zm. m. 1428 a 1429) kasztelan rypiński i dobrzyński
  518. ŚWINKA Adam z Zielonej (zm. 1433) sekretarz Władysława Jagiełły, poeta
  519. ŚWINKA Jakub ze Strzyg (zm. m. 1451 a 1452) rycerz pasowany, kasztelan rypiński
  520. ŚWINKA Jan z Pomorzan (zm. 1476) podstoli i chorąży lwowski
  521. ŚWIOSTEK (Róg-Świostek) Mieczysław (1919-2000) działacz ludowy i komunistyczny
  522. ŚWIRCZ Adam zw. Jarosz z Husiatyna (zm.ok. 1518) chorąży kamieniecki
  523. ŚWIRCZ Andrzej z Nowodworu (zm. 1510) podkomorzy kamieniecki
  524. ŚWIRCZ Mikołaj Biedrzych (zm. m. 1492 a 1496) kasztelan kamieniecki
  525. ŚWIRSKI Aleksander (1587-1655) bernardyn, prowincjał prowincji ruskiej
  526. ŚWIRSKI Andrzej (zm. 1508) kniaź litewski, kanonik wileński
  527. ŚWIRSKI Gabriel (ok.1550- po 1593) tłumacz „Georgik” Wergiliusza
  528. ŚWIRSKI Jan (zm. 1594) mostowniczy połocki, dzierżawca mejszagolski
  529. ŚWIRSKI Jerzy (1882-1959) wiceadmirał
  530. ŚWIRSKI Józef (1794-1854) minister spraw wewnetrznych Rządu Narodowego w r. 1831
  531. ŚWIRSKI Krik (zm. 1447) kniaź litewski
  532. ŚWIRSKI Łukasz (zm. 1593), marszałek hospodarski
  533. ŚWIRSKI Mikołaj (po 1600-1676), biskup sufragan chełmski
  534. ŚWISZCZOWSKI Ferdynand (1846-1913), księgarz
  535. ŚWISZCZOWSKI Stefan (1903-1989), architekt
  536. ŚWITALSKI Adam (1894-1952), generał Armii Krajowej
  537. ŚWITALSKI Marian (1900-1958), działacz WiN
  538. ŚWITALSKI Stanisław (1890-1939), oficer Legionów Polskich, pułkownik WP
  539. ŚWITALSKI Władysław (1875-1945), ksiądz, filozof
  540. ŚWIDYCZ-WIDACKA Balbina (1901-1972), rzeźbiarka, poetka
  541. TABACZYŃSKI Jan (1878-1940), generał WP
  542. TABACZYŃSKI Jan (1903-1961), publicysta
  543. TABACZYNSKI Józef (ok. 1805-1865), uczestnik walk o niepodległość Meksyku
  544. TABACZYŃSKI Tadeusz (1868-1938), działacz narodowy, poseł na sejmy RP
  545. TABEŃSKA Elżbieta (1828-1913), uczestniczka powstania styczniowego
  546. TABĘCKI Józef (1773-1842), członek Rady Stanu Królestwa Polskiego
  547. TABIŃSKI Jan (1836-1915), malarz
  548. TABOR Adam (1906-1990), meteorolog, harcmistrz
  549. TABOR Bartosz (zm. między 1505 a 1513), marszałek hospodarski
  550. TABOR Wojciech (zm. 1507), biskup wileński
  551. TACZANOWSKI Alfons (1815-1867), ziemianin, poseł na sejm pruski
  552. TACZANOWSKI Edmund (1822-1879), generał, ziemianin
  553. TACZANOWSKI Władysław (1819-1890), ornitolog
  554. TACZANOWSKI Władysław (1825-1893), ziemianin, poseł na sejm pruski
  555. TADANIER Fryderyk (1892-1960), architekt
  556. TAFFET Mojżesz (1831-1902), antykwariusz, wydawca
  557. TAGLIONI Filippo (1777-1871), baletmistrz, choreograf
  558. TALENTI Tommaso (1629-1693), sekretarz do spraw włoskich króla Jana III Sobieskiego
  559. TALIKOWSKI Michał (1894-1956), pułkownik WP
  560. TALKO Józef (1838-1906), lekarz wojskowy, okulista
  561. TALMONT Maria (1701-1773), księżna, dama z otoczenia króla Stanisława Leszczyńskiego
  562. TALWOSZ Adam (zm. 1628), kasztelan żmudzki
  563. TALWOSZ Mikołąj (zm. 1598), marszałek nadworny litewski
  564. TANANA Czesław (1923-1982), pułkownik pilot WP
  565. TANAŚ Zygmunt (1927-1995), lekarz, podharcmistrz
  566. TANIGEL Piotr (zm. 1548), kupiec i rajca krakowski
  567. TAŃSKI Czesław (1862-1942), konstruktor-amator
  568. TAŃSKI Ignacy (1761-1805), poeta, dramatopisarz
  569. TAŃSKI Jan (zm. 1673), pisarz grodzki poznański, dyplomata
  570. TAŃSKI Józef (1806-1888), powstaniec listopadowy, emigrant, publicysta
  571. TAŃSKI Kazimierz (1774-1853), oficer Legionów Polskich, generał brygady WP
  572. TAŃSKI Tadeusz (1892-1941), konstruktor silników samochodowych i lotniczych
  573. TARANCZEWSKI Wacław (1903-1987), malarz
  574. TARASIEWICZ Michał (1871-1923), aktor, reżyser, dyrektor teatrów
  575. TARASIEWICZ Tadeusz (1830-1910), kupiec, radny miasta Krakowa
  576. TARASIEWICZ Zenon (1911-1994), major Armii Krajowej, podpułkownik WP
  577. TARCZEWSKI Marek Marceli (1782-1843), prawnik
  578. TARCZYŃSKI Franciszek (1833-1900), powstaniec styczniowy, malarz, fotograf
  579. TARCZYŃSKI Hipolit (1851-1892), literat
  580. TARCZYŃSKI Władysław (1845-1918), kolekcjoner, publicysta
  581. TARGOWICKI Zygmunt (zm. 1512), sekretarz królewski, kanonik przemyski i krakowski
  582. TARGOWSKI Józef (1883-1952), dyplomata, senator
  583. TARKOWSKI Benedykt (1722? -1776), pisarz ziemski mielnicki, poseł na sejmy
  584. TARKOWSKI Stanisław (1902-1973), księgarz, antykwariusz
  585. TARKOWSKI Stefan (zm. 1749), kasztelan brzeski litewski
  586. TARŁO Adam Piotr (zm. 1710?), wojewoda smoleński
  587. TARŁO Adam Piotr (ok. 1679-1719), stolnik koronny, wojewoda lubelski
  588. TARŁO Adam (1708-1770), starosta goszczyński, brzegowski i skalski, poseł na sejmy
  589. TARŁO Adam (1713-1744), marszałek konfederacji dzikowskiej, wojewoda lubelski
  590. TARŁO Aleksander (ok.1643-1684), kasztelan zawichojski
  591. TARŁO Andrzej (zm. 1787?), marszałek konfederacji województwa lubelskiego 1767/8 r.
  592. TARŁO Bonawentura (1744-1801), szambelan Jego Królewskiej Mości, konfederat barski
  593. TARŁO Florian (1771-1827), star. skalski, rotmistrz kawalerii narodowej
  594. TARŁO Franciszek (zm.1731), kasztelan lubelski
  595. TARŁO Gabriel (1495?-1565), dworzanin królewski, kasztelan radomski
  596. TARŁO Henryk (1812-1865), uczestnik powstania listopadowego i wielkopolskiego
  597. TARŁO Jan (ok. 1480-1550), dworzanin królewski, starosta pilzneński
  598. TARŁO Jan (ok. 1530-1587), wojewoda lubelski
  599. TARŁO Jan Karol (ok. 1597-1640), poseł na sejmy, kasztelan wiślicki
  600. TARŁO Jan Aleksander (zm. 1681), wojewoda lubelski i sandomierski
  601. TARŁO Jan Paweł (1658-1732), biskup kijowski i poznański
  602. TARŁO Jan (1684?-1750), podstoli litewski, wojewoda lubelski i sandomierski
  603. TARŁO Karol (1639-1702), podkanclerzy koronny
  604. TARŁO Michał (1656-1715), biskup poznański
  605. TARŁO Mikołaj (1517-1578), chorąży przemyski, poseł na sejmy
  606. TARŁO Mikołaj (1535?-1571), dworzanin królewski, chorąży sandomierski
  607. TARŁO Mikołaj Józef (1666-1702), cześnik litewski
  608. TARŁO Paweł (1515?-1565), arcybiskup lwowski
  609. TARŁO Piotr Aleksander (1582?-1652/1653), wojewoda lubelski
  610. TARŁO Piotr Franciszek (1672-1722), biskup inflancki i poznański
  611. TARŁO Stanisław (ok. 1480-1544), biskup przemyski
Ten wpis został opublikowany w kategorii Genealogia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.