Żydowscy ziemianie w Galicji

Na szybko wynotowałem ze spisu adresowego Jana Bigo (bodaj z 1905 r.) właścicieli dóbr tabularnych w Galicji noszących typowe imiona żydowskie. Ogólnie jest tam 8464 miejscowości, przy czym właściciel jest wymieniony w 5584 przypadków. Zatem owe 321 to niecałe 6%. Nie było ich więc tak dużo, ale też trzeba pamiętać, że ludność żydowska stanowiła ok. 10% ogółu ludności Galicji. No więc nie było źle. Posortowałem wg siedziby starostwa i wyciągnąłem kolumnę z liczbą ludności danej miejscowości.

Wybierałem na szybko, wg imion, więc jak dobrze poszukać, to tych żydowskich ziemian było więcej niż na poniższej liście. Tu chodziło mi o ilustrację zjawiska.

Starostwo Nazwa miejscowości ludn Właściciel
Biała Broszkowice w. 329 Abraham Schenker i współwł.
Biała Kruki w. 119 Jakób Haberfeld
Biała Łazy w. 184 Izrael Plesner i współwł.
Biała Oświęcim m. 6841 Abraham Schenker i współwł.
Bochnia Borek w. 1300 Mojżesz Zimmermann
Bochnia Cichawka w. 569 Salomon Falk
Bochnia Gawłów stary w. 592 Leib Eber
Bochnia Leksandrowa w. 832 Nuchim Hufstaller
Bochnia Łąkta dolna w. 763 Leiser Sternlicht
Bochnia Rzegocina w. 1093 Samuel Rozenblum
Bochnia Trzciana z Libichową i Zyznówką m. 974 Abraham Stahl
Borszczów Babińce koło Dźwinogrodu w. 339 Mozes Kimelmann
Borszczów Borszczów m. 4805 Maurycy i Józef Feldschuh
Borszczów Chudyjowce w. 825 Leib Braxmajer
Borszczów Krzywcze górne w. 2095 Schmarye Melzer
Borszczów Łatkowce w. 546 Mojżesz Kimelman
Borszczów Michałków w. 629 Lazar Hornstein
Borszczów Olchowiec z Zieloną w. 2443 Israel Haffner
Borszczów Szerszeniowice z Budyńcami w. 1331 Hersch Weisglas
Borszczów Trubczyn w. 485 Mojżesz Kimelman
Borszczów Załucze w. 647 Selig Kimelmann
Bóbrka Dźwinogrod w. 524 Mojżesz Kimelman
Brody Buczyna z Bortnikami 521 Seinwel Schapira
Brody Gaje starobrodzkie w. 1022 Seiwel Schapira
Brody Grzymałówka w. 726 Chaim Hornstein
Brody Uwin z Dębowicą i Stasinem w. 774 Samuel Wittlin
Brody Zawidcze z Brandasówką w. 963 Benjamin Kardiman
Brzesko Lewniowa w. 647 Dr. Adolf Rappaport
Brzeżany Budyłów w. 1851 Abraham Rothstein
Brzeżany Kalne w. 1201 Moritz Mannheim
Brzeżany Mieczyszczów w. 1906 Hersch Horowitz
Brzeżany Stryhańce w. 749 Chaim Grad
Brzozów Wola górecka w. Dawid M. Wilner
Buczacz Międzygórze w. 937 Chaim Waftenberg
Buczacz Uście zielone m. 2471 Hersch i Czarne Gross
Buczacz Wyczółk. z Podwyczółkami w. 1100 Majer Kornbluh
Chrzanów Balin z Cezarówką w. 1826 Henryk Lowenfeld
Chrzanów Chrzanów m. 10170 Henryk Lówenfeld
Chrzanów Kąty z Korzeńcem w. 617 Bruno Lówenfeld
Chrzanów Libiąż mały z Podjaworem i Wymysłowem w. 1572 Henryk Lówenfeld
Chrzanów Moczydło z Jaworkiem w. 283 Bruno Lówenfeld
Cieszanów Freifeld kol. niem. kol. niem. 255 Maurycy Jonasz i Wilh. Kitaj
Cieszanów Żuków z Dolinami, Dubiną, Piłami, Kosobudami i Mielnikami w. 343 Maurycy i Salomea Jonasz
Czortków Czortków z Wygnanką m. 5267 Fajge Piepes i Samuel Baczes Fund. ubogich śp. Hieronima Sadowskiego
Dąbrowa Nieczajna w. 1410 Simson Aschheim
Dobromil Dobrzanka w. 315 Simon Gottfried
Dobromil Rostoka w. 272 Chaim Kampel
Dobromil Żohatyn z Pracówką w. 1006 Moses Scheiner i Hersch Eugelberg
Gorlice Nowica w. 579 Efroim Rosman, Sal. Goldmann
Gródek k/Lw. Bratkowice w. 835 Dr. Henryk Kolischer
Gródek k/Lw. Czerlany w. 1278 Dr. Henryk Kolischer
Gródek k/Lw. Stodółki w. 174 Dr. Henryk Kolischer
Gródek k/Lw. Zaszkowice w. 741 Mojżesz Schaffer
Grybów Falkowa w. 510 Leizor i Blima Sternlichtowie
Grybów Zborowica z Zabielem w. 1199 Dawid Zins
Horodenka Czortowiec w. 4864 Szulim Neuberger, Juda Chaim Baran i Kajetana Łukasiewiczowa
Horodenka Korniów w. 1188 Mojżesz Rubel
Horodenka Michalcze w. 1112 Mojżesz Rosenkranz
Horodenka Serafińce w. 3648 Abraham Seidmann
Horodenka Tyszkowce w. 2919 Dawid Abrahamowicz
Husiatyn Liczkowce z Matwijówką w. 2082 Moses Kimmelmann
Husiatyn Trybuchowce w. 1716 Moses Kimmelmann
Jarosław Rzeplin z Chałupkami, Kopcami i Wulką w. 674 Berl Hornik
Jasło Jareniówka Łęgorz w. 369 Samuel Włodek i Karol Syrek
Jasło Jaworze w. 143 Aron Dawid Schuss i współwł.
Jasło Łaski w. 313 Izaak Juda Rubel
Jasło Łężyny w. 841 Hersch Józef Rubin
Jasło Osobnica z Łazami. Łąkami, Olszyną, Skałą i Wiśniową w. 2535 Hersch Józef Rubin
Jasło Pustowola w. 220 Berła Oslern
Jasło Samoklęski z Spalonkami w. 988 Natan Kanner i spółka
Jasło Siedliska koło Żmigrodu w. 205 Hersch Józef Rubin
Jasło Sobniów w. 544 Izaak Juda Rubel
Jasło Trzcinica z Gądkami w. 1036 Samuel Włodek
Jaworów Drohomyśl z Lipiną w. 1666 Mojżesz Silber
Kałusz Bereżnica szlachecka w. 1573 Schafel Kopel, Ader Aron, Honig Juda
Kamionka strumiłowa Hanunin w. 206 Leib Ecker
Kamionka strumiłowa Majdan stary z Pustelnikiem i Wyżkami w. 947 Samuel Wittlin
Kamionka strumiłowa Nowosiółki liskie w. 1391 Itta Lowenherz
Kamionka strumiłowa Stanin z Buszkowem w. 734 Dawid Rappaport
Kamionka strumiłowa Tetewczyce z Zarębą w. 923 Abraham Schatz, Klementyna Obertyńska
Kolbuszowa Cmolas w. 236 Moses i Juda Grosshaus
Kolbuszowa Huta przedborska w. 236 Maj er Mojżesz Jam
Kolbuszowa Jagodniki w. 475 Chaim Jam
Kolbuszowa Markowizna w. 618 Markus Tenzer
Kolbuszowa Przedbórz w. 884 Maj er Mojżesz Jam
Kolbuszowa Przyłęk z Huciną w. 1593 Jakób Eckstein
Kołomyja Debesławce z Traczem w. 1745 Schmil Reiner
Kołomyja Diatkowce w. 621 Jakób Brettler
Kołomyja Dobrowódka w. 349 Markus i Kalman Fischer
Kołomyja Fatowce w. 626 Jakób Brettler
Kołomyja Kamionka wielka w. 2599 Markus i Kalman Fischer
Kołomyja Korolówka z Józefówką w. 613 Hersch Ramler
Kołomyja Turka koło Kołomyji w. 2529 Jakób Brettler
Lisko Baligród m. 1885 Lazar Grossinger
Lisko Bóbrka w. 782 Lipa Erank
Lisko Bystre w. 118 Lazar Grossinger
Lisko Czarna k/Ustrzyk 1121 Dr. Artur Goldhamer
Lisko Daszówka w. 465 Hersch Frizel
Lisko Dżwiniacz dolny w. 632 Aron Leib Bachman
Lisko Horodek w. 602 Efroim Scheiner
Lisko Jałowe z Zamłyniem w. 232 Samuel Honig
Lisko Kielczawa w. 187 Leib Grossinger
Lisko Krywka w. 363 Abraham Lieb
Lisko Lutowiska z Posadą m. 2492 Mendel Rand
Lisko Łuh w. 203 Mendel Pechter
Lisko Łukowe w. 1022 Berta Spira
Lisko Moczary w. 530 Samuel Honig
Lisko Nowosiółki baligrodzkie w. 541 Isak Gold
Lisko Procisne w. 397 Moses Feld
Lisko Rabe lub Raby z Huczwicami w. 574 Schlojma Grossinger
Lisko Rosolin w. 215 Lowi Bachman
Lisko Rostoki dolne w. 249 Sara Grossinger
Lisko Ruskie w. 242 Samuel Grossman
Lisko Smolnik ad Lutowiska w. 744 Samuel Honig
Lisko Solinka z Rostokami gór. w. 664 Dr. Arnold Rapaport
Lisko Stężnica w. 711 Lazar Grossinger
Lisko Tarnawa dolna i Suszków w. 549 Aron Dym
Lisko Teleśnica oszwarowa w. 748 Nussen Langsam
Lisko Zachoczewie w. 618 Isak Gold
Lisko Zernica wyżną w. 850 Mojżesz Weitman
Lisko Żernica niżna w. 409 Dawid Lokspeiser
Lwów Chrusno stare z Derewaczem w. 973 Samuel Luft
Lwów Dobrzany w. 869 Dawid i Antonina Abrahamowieze
Lwów Dornfeld w. 836 Dawid i Antonina Abrabamowicze
Lwów Krasów z Suszczynem w. 650 Dawid i Ant. Abrahamowicze
Lwów Maliczkowice w w. 486 Abraham Luft
Lwów Nawarya z Kawczem m. 1070 Boruch Feiler
Lwów Nowosiółka w. 235 Dawid i Anton. Abrahamowicze
Lwów Polanka w. 550 Izak Fischer
Lwów Siemianówka w. 2028 Daw. i Ant. Abrahamowicze
Lwów Sygniówka w. 741 Maurycy Silberstein
Mielec Brzyście z Babichą w. 656 Samuel Biegeleisen
Mielec Górzyce w. 270 Hersch Józef Rubin
Mielec Kawęczyn z Dąbrówką w. 556 Simon Ascheim
Mielec Kębłów z Tarnówkiem w. 419 Simon Aschheim
Mielec Rzędzianowice z Dutowem. Olszynami i Stojowicami w. 1051 Majer Hemerle
Mielec Szydłowice w. 186 Majer Hermele
Mielec Ziempniów z Dworem i Miłoninem w. 679 Schymon Ascheim
Mościska Tuligłowy w. 769 Moses Storch
Mościska Wola małnowska z Petykami i Rokociną w. 1163 Pinkas Brod i tow.
Nadworna Fitków w. 900 Chaskel Bilgraj
Nadworna Hwozd w. 1983 Nuta Welzer
Nadworna Majdan górny z Hutą szklaną i Weleśniczką w. 1733 Moses Bodnar
Nisko Domosławice lub Domostawa w. 636 Lifcia Ingber
Nisko Jarocin lub Jaroczyn z Majdanem w. 1209 Lifcia Ingler
Nisko Kąty i Kutyły w. 380 Lifcia Ingler
Nisko Mostki z Deputatami, Grabami, Nalepami i Sokołem w. 767 Lifcia Ingler
Nisko Przędzel i Podborowina w. 1461 Lifcia Ingler
Nisko Przyszów szlachecki w. 272 Berisch Pinkas
Nisko Stróża w. 529 Lifcia Ingler
Nisko Szyperki w. 463 Lifcia Ingler
Nisko Zdziary w. 343 Lifcia Ingler
Nowy Sącz Łęka siedlecka w. 343 Hersch Steinhof
Nowy Sącz Sienna w. 275 Mechel Gelb
Nowy Sącz Tropie z Habaliną i Wiatrowicami w. w. 696 Chaim Meth
Nowy Sącz Wilkonosza w. 161 Leiba Volkmann
Nowy Targ Kościelisko w. 902 Nechemiasz Krasucki
Nowy Targ Ostrowsko w. 728 Leib Hammerschlag
Pilzno Dembowa w. 610 Meichel Laub
Pilzno Grudna górna z Kujawami w. 705 Markus Weinfeld
Pilzno Jastrząbka stara w. 1903 Markus Gorlitzer i Lipa Wemberger
Pilzno Opacionka w. 473 Selman Beiles
Pilzno Pilznionek w. 212 Roman Kornhauser
Pilzno Przerytybór w. 268 Abraham Salz
Pilzno Wiewiórka w. 1193 Pinkas Goldflus
Pilzno Zagórze w. 352 Roman Kornhauser
Podhajce Białokiernica w. 1792 Leib Rottenberg
Podhajce Burkanów z Podbrykulami w. 2661 Maurycy Sommerstein
Podhajce Mondzelówka w. 1066 Nussen Pohorille
Podhajce Zawadówka w. 740 Dawid Feuerstein
Przemyśl Drohobyczka z Hutą w. 1508 Eisig Spitz
Przemyśl Krzeczkowa w. 836 Efroim Laufer i Wład. Rivoli
Przemyśl Nakło w. 761 Maurycy Schwarz
Przemyśl Ostrów koło Przemyśla w. 861 Maurycy Lazarus
Przemyśl Przedmieście dubieckie w. 924 Pinkas Kamer i współwłaśc.
Przemyśl Trójczyce w. 545 Mojżesz Thumin
Przemyślany Łonie z Treterówką w. 822 Lazar Kuttin
Przemyślany Niedzieliska w. 542 Mechla Aszkenazowa
Przemyślany Podusilna z Rupenką i Janczówką w. 1027 * i Spka
Przemyślany Tuczna z Przybyniem w. 1141 Moses Adler i Salamon Katz
Przeworsk Głogowiec z Ujściem w. 545 Chaim Rottman i L. Grumman
Rawa ruska Kornie z Dębiną w. 860 Nachman Topfer i Iser Reichler
Rawa ruska Rzeczyca z Hubinkiem w. 1936 Samuel Rokach
Rawa ruska Teniatyska z Potokiem w. 1179 Leib i Hersch Reiss
Rawa ruska Żurawce w. 2073 Abraham i Hersch Federbusch
Rohatyn Dziczki z Kopania w. 647 Chaim Majer Krell
Rohatyn Jawcze z Horodkowem i Radwanowem w. 1366 Dawid Schonfeld
Rohatyn Ujazd z Zaliwką w. 415 Leibisch Bergmann
Rohatyn Załanów w. 1085 Chaim Majer Krell
Ropczyce Będziemyśl w. 685 Bernard Rosengarten
Ropczyce Brzezówka z Tłustową w. 715 Majer Löw i Spka
Ropczyce Góra m* w. 796 Isak Holcer i Izydor Weinberger
Ropczyce Klęczany w. 780 Bernard Rosengarten
Ropczyce Korzeniów w. 460 Berisch Maschler
Ropczyce Łączki kucharskie w. 246 Aron Bohrer
Ropczyce Nagoszyn w. 1832 Boruch Schmirdling
Ropczyce Wola żyrakowska w. 419 Aron Bohrer
Rudki Koniuszki królewskie w. 647 Izak Wechsler
Rudki Wistowice w. 378 Moses Badian
Sambor Łukawica z Herbuczem 327 Samuel Backenroth
Sambor Wola błażowska w. 548 Izak Weinert
Sanok Kulaszne w. 553 Lipa Werner
Sanok Mokre w. 599 Dr. Artur Goldhammer i Spka
Sanok Rakowa w. 665 Jakób Grumet
Sanok Ratnawica w. 201 Moses Kanner
Sanok Wolica w. 391 Simon Kornreich
Skałat Rosochowaciec w. 785 Fani Baseches
Skałat Sadzawki w. 887 Mendel Badian
Skałat Skałat m. 6004 Maurycy Rosenstock
Skałat Skałat stary w. 1938 Maurycy Rosenstock
Sokal Bobiatyn w. 1173 Reg. Maz, G. Mattersdorf i Am. Nathansohn
Sokal Budynin w. 791 Nuchim i Chaja Rayss
Sokal Liwcze w. 358 Simche Taube
Sokal Oserdów w. 488 Nuchim i Chaja Rayss
Sokal Pi**** 283 Szewa Horowitz
Sokal Torki w. 837 Mojżesz Sapbier
Sokal Zboiska w. 266 Mojżesz Saphier
Stanisławów Chomiaków w. 840 Dawid i Leib Margulies
Stanisławów Chryplin w. 1044 Dawid i Leib Margulies
Stanisławów Czerniejów w. 2279 Dawid i Leib Margulies
Stanisławów Krechowce w. 1375 Jakób Feuerstein
Stanisławów Majdan z Hutą nową i starą w. 1106 Schulim Sussman
Stary Sambor Gałówka w. 608 Leib Dym-Berl Wołoski
Stary Sambor Łopuszanka chomina w. 675 Lowy et Winterberg
Stary Sambor Niedzielna w. 757 Sam. Landau, Wahl i Grunberg
Stary Sambor Strzyłki z Lisicą i Młynami w. 4580 Nuchim Kanarek i Wolf Zimand
Stary Sambor Tysowica w. 930 Nuchim Kanarek, Wolf Zimand
Stryj Bratkowce z Słobódką w. 1885 Naftali Ellinger i Spka
Stryj Chromohorb z Łopuszną w. 421 Leisor Gartenberg
Stryj Dzieduszyce małe w. 943 Mojżesz Diamantstein
Stryj Hurnie w. 1788 Moses Diamandstein
Stryj Kłodnica w. 357 Moses Diamandstein
Stryj Koniuchów w. 866 Moses Diamandstein
Stryj Korczyn rustykalny w. 1136 Leizer Kriser i L. Podhorodeccy
Stryj Korczyn szlachecki w. 458 Leizer Kriser i L. Podhorodeccy
Stryj Kruszelnica rustykalna w. 753 Leiser Kriser
Stryj Kruszelnica szlachecka w. 709 Leiser Kriser
Stryj Lubieńce w. 827 Leisor Gartenberg
Stryj Pobuk z Demnią niżną w. 633 Leiser Gartenberg
Stryj Stryhańce w. w. 430 Schulim Fried
Stryj Stynawa niżna w. 1224 Moses Gartenberg
Stryj Stynawa wyżna w. 1220 Moses Gartenberg
Stryj Synowódzko wyżne z Dębiną w. 3209 Moses Grartenberg
Stryj Truchanów w. 846 Mozes Gartenberg
Stryj Tyszownica w. 334 Moses Gartenberg
Strzyżów Blizianka w. 561 Nathan Schwalb
Strzyżów Cieszyna w. 928 Chaim Israel Krachel i J. hr. Mycieleki
Strzyżów Glinik charzewski w. 548 Chaim Schiller
Strzyżów Glinik średni w. 567 Leib Strick i Spka
Strzyżów Jaszczurowa w. 430 Dawid Kornfeld i Abr. Einer
Strzyżów Jawornik niebylecki w. 1096 Hersch Diamant, Wł. Jarecki, Ch. Wallach
Strzyżów Lutcza z Kątami w. 3082 Chaskel Wallach
Strzyżów Niewodna dolna i górna w. 725 Ita Kudler, Wł. Gostwicki
Strzyżów Wola pietrusza w. 933 Chaskel Waliach i J. Lesikowski
Śniatyn Borszczów w. 1474 Majer Jagerman i Spadk. Dobka
Śniatyn Karłów w. 2353 Mojżesz Wechsler i Spka
Śniatyn Kułaczyn w. 478 Róża Birnbaum, Józef Rosenkranz i Jakób Stankiewicz
Śniatyn Rożnów m. 6752 Majer Jegerman i spka
Śniatyn Widynów w. 1557 Maurycy Schnirch
Tarnobrzeg Antoniów z Zalesiem w. 1032 Itta Rappaport
Tarnobrzeg Machów w. 467 Moses Hauser
Tarnobrzeg Mokrzyszów w. 1667 Dawid Franke i Synowie
Tarnobrzeg Pniów z Czekajem i Dąbrówką w. 863 Itte Rappaport
Tarnobrzeg Wola kotowa w. 770 Majer Mandel
Tarnopol Biała w. 1261 Leiba Willner
Tarnopol Ditkowce w. 833 Nathan Weissglas
Tarnopol Kupczyńce z Józefówką i Maryanka w. 4154 Chana i Abel Landberg
Tarnopol Mszanice w. 1039 Nathan Weisglas
Tarnów Chojnik w. 1087 Hersch Herzog, Gabryel Lamb
Tarnów Łubinka w. 384 Aron Safier
Tarnów Rychwałd z Kiepkowem w. 451 Benjamin Wolf Silberfenig
Tarnów Siedlec z Łęką w. 500 Chaja z Reisów Silberowa
Tarnów Zabłędza z Ryjami w. 512 Leib Monderer
Tłumacz Babianka w. 397 Majer Kleiner
Tłumacz Grabież w. 818 Herzel Spindel
Tłumacz Miłowanie w. 1236 Naftali Kiegel
Tłumacz Tarnowica polna w. 1802 Simon Hersch Zwiebel
Trembowla Brykuła stara w. 970 Maurycy Sommerstein
Trembowla Oslrowczyk w. 784 Maurycy Sommerstein
Trembowla Słobódka strusowska z Olendrami w. 1000 Maurycy Sommerstein
Trembowla Tiutków w. 1172 Maurycy Sommerstein
Trembowla Zubów w. 794 Maurycy Sommerstein
Turka k/Ch. Dniestrzyk hołowiecki z Posiczem w. 652 Meier Scheiner
Turka k/Ch. Dydiowa dolna i górna w. 905 Seiwel Honig i Zofia Wołkowicka
Turka k/Ch. Gwoździec w. 665 Loewy i Winterberg
Turka k/Ch. Mochnate w. 744 Izaak Tambor
Turka k/Ch. Sokoliki z Leszczanami w. 735 Pinkas Dienstag
Turka k/Ch. Szumiacz w. 872 Berl Neutuch i spka
Turka k/Ch. Tarnawa wyżna w. 601 Mendel Rand
Turka k/Ch. Tureczki niżne w. 598 Hersch Feiler
Turka k/Ch. Turka z Słobudkami i Zwierzyńcem m. 6211 Pickbolz, Schachter, spad. A. Peilera
Turka k/Ch. Wysocko wyżne z Rabowem i Mogoszowem w. 2370 Leib Goldreich
Wieliczka Chorągwica w. 334 Dawid Abraham Goldberger
Wieliczka Przebieczany w. 455 Markus Araten
Wieliczka Sławkowice w. 532 Salomon Korn
Wieliczka Sułków z Wołkami w. 284 Aron Sprecher
Zaleszczyki Berestek w. 188 Beile Pohoryles
Zaleszczyki Hińkowce z Wierzbową w. 848 Beile Pohorylles
Zaleszczyki Hołowczyńce w. 1099 Chaim Weiser i J. Torosiewicz
Zaleszczyki Nowosiółka kostiukowa w. 2734 Ornstein i Margules
Zaleszczyki Uhryńkowce z Stawikami w. 1855 Moses Kimmelmann
Zbaraż Bazarzyńce w. 457 Jakób Horowitz
Zbaraż Hołoszyńce w. 471 Abraham Zuckermann
Zbaraż Hrycowce w. 711 Mozes Gerstmann
Zbaraż Łubianki niższe w. 1810 Berta i Salamon Buber
Zbaraż Łubianki wyższe w. 1936 Berta i Salamon Buber
Zbaraż Romanowe sioło w. 974 Samuel Schulbaum
Zbaraż Siemiahówka w. 533 Semen Kalba
Zbaraż Tarasówka w. 508 Jakób Horwitz
Zborów Białogłowy w. 1450 Israel Blaustein
Zborów Bogdanówka koło Jezierny w. 583 Nathan Gunsberg
Zborów Cecowa w. 464 Dawid Francoz
Zborów Daniłowce w. 824 Mendel Jampoler
Zborów Jezierna m. 6115 Mendel Jampoler
Zborów Meteniów w. 616 Majer Rappaport
Złoczów Ostaszowce w. 1066 Israel Jampoller
Złoczów Płuhów z Płuhowczykiem w. 1376 Dawid Francoz
Złoczów Zarwanica z Brzegiem, Ekspiaszczyzną w. 423 Mendel Thurhaus
Żółkiew Smereków w. 667 Samson Kreitzer
Żydaczów Balicze podróżne w. 1023 Samuel Turteltaub
Żydaczów Nowesioło z Kornelówką m. 997 Izak Salzberg i Alb. Seelieb
Ten wpis został opublikowany w kategorii Genealogia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.